top of page

O projektu

Mise: Bořit mýty o duševním zdraví člověk po člověku

Vize: Formou kampaní, workshopů a individuálních terapií přibližovat lidi k sebepřijetí

Duševní zdraví je stále odsunováno na druhou kolej. Sebepřijetí je pojmem k němuž mnozí směřujeme, ale nevíme jak na to. Pocity jsou kolikrát neakceptovány, přičemž tvoří součást nás. Tento projekt byl vytvořen v roce 2020 Jiřím Valáškem za účelem přiblížení psychologie lidem a šíření osvěty o duševním zdraví. 

Projekt Psychologista sdružuje důvěryhodné psychology, pořádá kampaně, workshopy a přednášky pomáhající lidem k poznání sama sebe a k sebepřijetí. Pracuje s duševními chorobami s pozorností, kterou si určitě zaslouží. 

Logo symbolizuje písmeno Psí vložené do křídel motýla. Řecké písmeno Psí bývá často označováno jako symbol psychologie již od starověkého Řecka. V jistém bodě dominující Římané „přeložili“ písmeno Psí jako psyché, což v latině znamenalo motýl. Motýl byl vnímán jako symbol dechu, života, energie a větru. O pár překladů později, a nejspíše spojením všeho předchozího, psyché začalo být také slovem pro duši. Ironií osudu, písmeno Psí ve tvaru trojzubce se hodilo následně všem náboženským organizacím, neboť psychologie byla často nazývána kacířskou institucí. V historii psychologie se dá dočíst o ďáblovu trojzubci, což hrálo do karet veškerým institucím, co vnímali duševně nemocné jako posedlé ďáblem. Tahle doba už je ale naštěstí pryč a dnes písmeno Psí symbolizuje úžasnou společenskou vědu – psychologii.

Instagram-1080-1920-text-black.jpg
bottom of page